הדור הבא של העסקים: רשת סלולרית פרטית

זמן קריאה: 3 דקות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מגפת הקורונה הוכיחה עד כמה נחוצה רשת סלולרית פרטית, עצמאית ומאובטחת שלא תלויה ברשתות חיצוניות. רשת ה-PLTE החדשה מותאמת לצרכי הלקוחות, מאפשרת מעבר לייצור אוטומטי ומתקדם לצד חיסכון תפעולי של עשרות אחוזים

ימים אלו של חזרה הדרגתית לשגרה מאופיינים בניסיון להבין כיצד הולכת להיראות הסביבה העסקית שלנו בחודשים הקרובים, להפיק תובנות ולקחים וחשוב מכך – להיערך לתרחישים שאם עד לא מזמן נראו לנו בדיוניים, הרי שבעידן הפוסט קורונה הם הגיוניים ונחוצים מתמיד. אוטומציה, ייצור ללא מגע יד אדם ועבודה מרחוק כבר אינם בגדר חזון עתידני או סעיף שאנו מקווים להגיע אליו בתוכניות העבודה. ברוח הקורונה, מדובר בצורך חיוני וחשוב מאי פעם.  

כדי ליישם את זה נדרשת רשת סלולרית פרטית סגורה, אמינה, מאובטחת, שלוקחת את המפעל והעסק כולו היישר למהפכת התעשייה הרביעית (Industry 4.0) ומסוגלת לספק ערך מוסף בשגרה ובחירום. רשת ה-PLTE של נוקיה פועלת באופן עצמאי ללא קשר לרשתות אחרת ולכן איננה מושפעת מעומס ואיננה מושבתת במקרים של תקלות, תקיפות סייבר או בעיות תקשורת כלשהן. כרשת פרטית, המותאמת לצרכי הלקוחות ומקנה להם מענה מקיף וייעודי לצרכיהם, זמני התגובה שלה מהירים במיוחד (כמה אלפיות השנייה) והיא מקנה למשתמשים גמישות ואפשרויות לתמוך ולשנות את אופי העבודה והתמיכה הדרושה בזמן אמת. כך למשל, במקרים של מפעלים, רשת סלולר פרטית תומכת במכונה חכמה שלא מחוברת לקיר או משטח כלשהו ויכולה לנוע במפעל הודות לחיבור אלחוטי אמין ומאובטח.
כל זאת, תוך עמידה בסטנדרטים הגבוהים בעולם, והובלה של חזית הטכנולוגיה. לצדם, גם גופים בתחום ביטחון הציבור, עיריות וחברות פרטיות משתמשות ברשתות ה-PLTE של נוקיה ובאמצעותה מיישמים פתרונות טכנולוגיים חדשניים ופורצי דרך.

חיסכון של 530 מיליון דולר בתוך חמש שנים

חברות רבות בישראל ובעולם מנצלות את התקופה הקרובה להיערכות לאתגרים העתידיים והופכות את המשבר למנוע צמיחה ולאימוץ טכנולוגיות של דור 4 (4G) ודור 5 (5G). רשת PLTE של נוקיה תופעל בשבועות הקרובים באחד ממתחמי התעשייה הגדולים בעולם וכבר החלה לפעול במתחמים מובילים בעולם דוגמת נמל המבורג ומפעלי חברת בוש. נמל המבורג אף מהווה שדה ניסוי רשמי של אירופה כולה לטכנולוגיות 5G בתעשייה ובנמלים.

מפעל נוקיה באוסלו, המייצר את תשתיות הרשת הוגדר על ידי הפורום הכלכלי העולמי וענקית הייעוץ מקינזי כ"מגדלור מתקדם של המהפכה התעשייתית הרביעית" וזאת על רקע תרומתה של רשת לשיפור הביצועים וייעול התהליכים במפעלים, התמיכה במעבר לייצור חכם ואוטומטי המוזיל עלויות ומעודד פרודוקטיביות, תמיכה בהטמעת טכנולוגיות חדשניות וכן החזון פורץ הדרך של נוקיה העולמית. דו"ח מיוחד של מקינזי אף מצביע על כך כי מפעלים שעוברים לרשת סלולרית פרטית ומאמצים טכנולוגיות חדשניות יכולים לחסוך כ-530 מיליון דולר בתוך חמש שנים.

עוד ציינו במקינזי כי שיתוף הפעולה של נוקיה עם חברות וארגונים בעולם מאפשר להתאים את הפתרונות החדשניים שלה לצרכים של סקטורים רבים אך גם להתאים את התשתיות לצרכים קונקרטיים וייחודיים של כל מפעל, ארגון ואפילו ערים  שרוצות להפוך לחכמות. דוגמא לכך היא העיר סנדיי ביפן, עיר בת מליון תושבים אשר חוותה  אירועי צונאמי ורעידות אדמה קשים ובנתה מערך רשת סלולרית פרטית של נוקיה ומערך רחפנים אוטונומיים.

בואו ליצור את רשת הביטחון שלכם

אנחנו בנוקיה ישראל ערוכים לספק לכם ייעוץ, ליווי אישי והתאמה של הרשת הסלולרית הפרטית ולהקפיץ אתכם לעתיד חסכוני, יעיל וחכם יותר.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לוובינר חינמי על רשתות סלולריות פרטיות והיישומים שלהם בתעשייה: https://nokia.ly/3bIzwMp

ולקבל מידע על יישומים של הרשתות הפרטיות בעולם: https://nokia.ly/3cFhiN0

דברו עם המומחים של נוקיה ישראל:

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

רכבת נוסעים בתחנה

שיפור ניטור המעברים המפלסיים של הרכבת ושיפור הבטיחות באמצעות בינה מלאכותית

בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה מיושמים יותר ויותר כמענה לקשיים שאיתם מתמודדים מפעילי רכבות. אחד היישומים היותר מבטיחים הוא ניטור המעברים המפלסיים. קרסטן אוברלה, ראש תחום התחבורה בנוקיה אנטרפרייז מרחיב על כך במאמרו.

פרסום לועידת ישראל לעסקים

ועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2020

נוקיה תהיה בין נותני החסות בוועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2020. הצטרפו אל אלפי אנשי המקצוע מתחומי טכנולוגיות המידע, מנהלים ויזמים בוועידה שתיערך בחודש הקרוב ותיערך יומיים שלמים בתאריכים 2-3/11.

פרסום לועידת ישראל לעסקים

ועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2020

נוקיה תהיה בין נותני החסות בוועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2020. הצטרפו אל אלפי אנשי המקצוע מתחומי טכנולוגיות המידע, מנהלים ויזמים בוועידה שתיערך בחודש הקרוב ותיערך יומיים שלמים בתאריכים 2-3/11.

לוגו נוקיה
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.