כנס הבכירים השנתי של נוקיה בבית שגרירת פינלנד התקיים בסימן 5G

סביב הבריכה בביתה של השגרירה החדשה, גברת קירסיקה להטו-אקינן, התקיים בשבוע שעבר בהרצליה פיתוח כנס הבכירים השנתי של חברת נוקיה בשיתוף עם שגרירות פינלנד. כמאה אורחים התקבצו לקוקטייל מרענן. היו ביניהם נציגי משרדי התקשורת והתחבורה, בכירי שוק התקשורת והתעשייה הישראלים והפלשתינאים, מובילי דעה ישראלים, המדען הראשי ובכירי נוקיה העולמית בהובלתו של מנכ"ל נוקיה האזורי, אריק טל.

נוקיה, שתשתיות התקשורת הלאומיות שלה נושאות כמחצית מהתקשורת במדינה, בחרה לציין את האירוע בסימן תחבורה מתקדמת: כיצד עולם התחבורה – מכוניות מול הולכי רגל, רכבות, נמלים ועוד – יפיק תועלת רבה מתשתיות סלולאר דור 5.

מנכל משרד התקשורת, נתי כהן, בירך את משתתפי האירוע וציין את החשיבות הרבה של 5G לכלכלה ולקידמה בישראל. הוא ציטט את ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי ואת נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, שדיברו על חשיבות 5G ברמה הלאומית. במסגרת הערב התקיים גם פאנל בהשתתפות שלוש חברות ישראליות מבטיחות בתחום התחבורה – מובילאיי, ריילויזין ואיי-נט – על עתיד התחבורה בכלל והאוטונומית בפרט.

את האירוע חתמה הרצאה מרתקת של רוי ניסני, מבכירי נהגי המרוצים הישראלים בעולם, על האתגרים העומדים בפני נהג מרוץ וכיצד הטכנולוגיה בכלל – ותקשורת מתקדמת בפרט – מסייעים לו בהתמודדות עם אתגרים אלה. רוי שמח לשוחח עם המוזמנים ולהצטלם איתם כאשר ברקע מכונית פורמולה, תחת הסלוגן Winning the Race. 

רוי, בסך הכל בן 24 וכבר נחשב לבכיר נהגי המירוץ הישראלים, החל את דרכו בתחום כבר בגיל 6 בנהיגת קרטינג מקצועית, וכיום הוא משתתף בתחרויות פורמולה 2. במהלך ההרצאה סיפק רוי כמה עובדות מרתקות. לדוגמה: החלפת 4 צמיגים במכונית מרוץ אורך פחות משתי שניות ( 1.9 ליתר דיוק)  בזכות עבודת צוות ובזכות תקשורת IOT בין אקדחי ההברגה, המגבה (ג`ק) והרמזור.

עובדה מעניינת נוספת מתייחסת לכוח הרב המופעל על גופו של נהג המירוץ בעת האצה, בלימה ועיקול. אם בנהיגה יומיומית אנו חווים כח של פחות מג`י אחד, הרי שבמירוץ הפורמולה הנהג חווה 5 ג`י. אדם ממוצע עלול לאבד הכרה במקרה כזה כעבור מספר דקות, ואילו הנהג המיומן צריך לספוג את העומס הגבוה במשך כשעה וחצי כשהוא ממשיך לנהוג בערנות ובדריכות.