ניתוח וידאו חכם ( ולא רק לצורך אבטחה)

Nokia Scene Analytics

Nokia Scene Analytics נותן מענה לאתגר שעמו מתמודדים הלקוחות וכולל בדיקה של זרמי ענק של וידאו, שמע ונתונים במטרה לזהות פעילויות חריגות – הוא עושה זאת באמצעות שילוב חכם של אלגוריתמים עם רמה מינימלית של תכנות מוקדם. התוצאה הסופית היא מודל ניתוח ספציפי מאוד, שמותאם במיוחד לסצנה.

כיוון שהמצלמות בימינו הולכות והופכות לחיישני IoT, ניתן לשלב מספר מקורות נתונים אשר מאפשרים ל-Scene Analytics לעבוד על הניתוח של הזרמים השונים. המוצר לומד בכוחות עצמו מהן "פעולות חריגות" ומקליט אך ורק את הווידאו שאותו חשוב לבדוקבנסיבות רגילות, בדיקת זרמי הווידאו לצורך זיהוי בעיות הייתה מצריכה בדיקה על ידי עובדים והמשימה הייתה הופכת לבלתי ניתנת לניהול. Scene Analytics הופך את הבלתי ניתן לניהול – למנוהל, 

וזאת על ידי הקלטה של זרמי הווידאו החריגים בלבד והעברת התראה לעובדים כאשר מזוהה בעיה. כיום ניתן להשיג מידע עמוק יותר באמצעות נתוני IoT, זיהוי אובייקטים ויכולות נוספות, אשר משלימים את התמונה והופכות את הנתונים לבעלי משמעות. 

הפלטפורמה שלנו מאפשרת התאמה אישית על ידי שילוב אלגוריתמים של נוקיה עם אלגוריתמים של הלקוחות, כדי לתת מענה לצרכים הספציפיים. לדוגמה, שילוב של אלגוריתמי קול כדי להתריע ולהקליט וידאו. ראו כיצד Room 40 הופכת את הכבישים של בלגיה לבטוחים יותר בעזרת Scene Analytics. https://www.nokia.com/about-us/news/releases/2019/03/19/room40-uses-nokias-machine-learning-powered-video-audio-and-iot-analytics-to-flag-emergencies-and-crime-at-service-stations-parking-lots-and-construction-sites/

 היכולת הזו משנה את כללי המשחק ומאפשרת לפתוח בפני הפתרון שלנו ערוצי שימוש רבים ושונים, מעבר לבטיחות ואבטחה.

קחו בחשבון את תרחישי ה-Industry 4.0 השונים שבהם ניתן להשתמש ב-Scene Analytics: חשבו על הצטברות של מלאי במחסן כיוון שקיימת תקלה באחד התהליכים לאורך הדרך. ניתן להשתמש ב-Scene Analytics לצורך זיהוי מצבור חריג. לקוחות שאלו בין היתר, כיצד ניתן להשתמש במוצר כדי להגן על בעלי חיים באמצעות חיבורו לטורבינת רוח. לדוגמה: כאשר להקת ציפורים עפה לעבר הטורבינה, Scene Analytics מזהה זאת ומתריע בפני מנהל התפעול כדי שישבית את הטורבינה. תרחישים נוספים כוללים שיפור התפעול בנמל על ידי מעקב אחר לוחיות רישוי של רכבים וסימני זיהוי של מכולות. כאשר נעשה שימוש באלגוריתמים מתאימים, ניתן להפוך את המצלמות לחיישנים רב תכליתיים – האפשרויות הן אינסופיות!

החל בהגנה על תשתית קריטית, דרך שמירה על בטיחותם של אנשים וכלה באופטימיזציה של התפעול – Scene Analytics נמצא תמיד בתהליך למידה. כיוון שהאלגוריתם חכם מספיק כדי לדעת מהם הדברים שאינם מצריכים בדיקה על ידי בני אנוש, הוא מסייע בהפחתת השימוש לרעה, מונע הטיה על ידי בני אדם ואף שומר על הפרטיות.

קבלו מידע נוסף אודות היישום של
   https://spacetimeinsight.com/scene-analytics/   Scene Analytic

לערים חכמות https://onestore.nokia.com/asset/201734 לארגוני אנרגיה https://onestore.nokia.com/asset/205791