הבחירה של Telenor: נוקיה – ספקית הענן הראשית בסקנדינביה

המהלך התחיל לפני מעט יותר משנה עם פריסה של תשתיות ענן ברחבי כשבע מדינות במזרח אסיה ובמרכזם מוצרי קלאודבנד בשיתוף עם פונקציות וירטואליות של ספק צד שלישי

כאשר אנו שומעים את המלה ענן, האסוציאציה הראשונה שעולה לרובנו היא ענן ציבורי כלשהו כדוגמת גוגל, אמזון ודומיהם. הפעם אנו מדברים על ענן שונה – ענן פרטי לשימוש חברת התקשורת, והוא מגלם בתוכו כמה יתרונות: אבטחה משופרת, שרידות ואמינות גבוהים יותר, התאמה דינאמית ואוטומטית לדרישות משתנות, תפעול קל יותר – ובחלקו אוטומטי, ריבוי יצרנים (טוב לתחרות), ועוד.

קבוצת Telenor בחרה בנוקיה כספקית הענן הראשית בסקנדינביה, לאחר הצלחה דומה במזרח אסיה. Telenor נחשבת לאחת מספקיות השירות הדיגיטלי הגלובליות המתקדמות ביותר – זו שפורסת ראשונה תשתיות ענן מתקדמות על מנת להנגיש טכנולוגיות כמו 5G להעצמת היעילות של הרשת. המהלך התחיל לפני מעט יותר משנה עם פריסה של תשתיות ענן ברחבי כשבע מדינות במזרח אסיה ובמרכזם מוצרי קלאודבנד בשיתוף עם פונקציות וירטואליות של ספק צד שלישי – מהלך שהדגיש את הביטחון הרב שיש לקבוצת Telenor ביכולות ה-multi-vendor של נוקיה. 

לפני כחודש, חזרה הקבוצה והביעה את האמון שלה בנוקיה כשבחרה בחברה שוב כספקית הענן הראשית לפעילותה ברחבי סקנדינביה, במטרה לעשות מהפך של ממש בתחום הרשת הסלולרית באזור. פריסת תשתיות הענן של נוקיה ברחבי דנמרק, נורווגיה ושבדיה תאפשר גמישות ומהירות במתן השירות, ויכולות חדשות בגדילה ובאוטומציה של הרשת בהתפתחות לקראת 5G.

שיתוף הפעולה עם נוקיה יאפשר ל Telenor למנף את האקוסיסטם הנרחב של נוקיה עם אפליקציות מצד שלישי על גבי מרכז נתונים מסוג AirFrame ובתמיכה של טכנולוגיות SDN של nuage ותשתיות ענן של CloudBand. 

למידע נוסף לחצ/י כאן