שרתים וירטואליים, קונטיינרז, והאבולוציה (הלא מושלמת) של הענן

זמן קריאה: < 1 דקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאת ירון אבודגה *

כמו בתהליכי טרנספורמציה רבים, המעבר של ארגוני תקשורת ורשתות ארגוניות לענן לא מתבצע באופן מלא. אם נקשיב רק למה שמדברים בעיתונות ובכנסים המקצועיים, הרי שכולנו נמצאים על דרך חלקה ואבולוציה מהירה אל עבר האופק האידאלי: אפליקציות מבוססות ענן, תשתיות וירטואליות ופריסות ללא שרתים. אולם במציאות זה לא ממש כך: כוחות אחרים פועלים בסביבתנו, הגורמים לפגמים ביקום המעונן העתידי שלנו.

באופן עקרוני, האידאל של micro-services שירותי-מיקרו הרצים על קונטיינרים Containers הוא אכן נכון; פיצול אפליקציות למרכיבים קטנים ועצמאיים, מאפשר לצוותי הפיתוח לשנות או לשדרג רק את המרכיב הנחוץ, ללא צורך בפריסה מחודשת של האפליקציה בשלמותה. מצד שני, ישנן אפליקציות וירטואליות יחסית יציבות שאינן מצריכות כזו רמה של גמישות, בעוד אחרות יכולות ליהנות מאד משדרוג לסביבה מבוססת קונטיינרז.

אם נסרוק ברחבי העולם המורכב של רשתות תקשורת, נגלה וריאציות שונות על הנושא הזה – הצורך להתקדם מול הצורך להמשיך להריץ רשתות יציבות ובטוחות. עבור מנהלי תשתיות ענן, רשת היברידית או מעורבת (המשלבת גם שרתים וירטואליים וגם קונטיינרז), עלולה להישמע ככאב ראש רציני, הדורש מספר מערכות ניהול, הכשרה נוספת וצוות מבצעי רחב יותר – אבל זה לא חייב להיות כך.

  • הכותב הינו מנהל תחום תשתית הענן של נוקיה העולמית
  • למידע נוסף לחצ/י כאן

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

כביש מהיר

נוקיה מרעידה את עולם התקשורת עם סיבים אופטיים לגלישה ביתית במהירות 100 ג'יגה לשניה

טכנולוגיית הסיבים האופטים הפופולרית בעולם הינה PON.בדור הראשון שלה, GPON המופעל בישראל, אפשרה טכנולוגיה זו לספק מהירות הורדה עד 1 גיגה לשניה לבתי אב. לאחרונה הכריזה נוקיה על ניסוי מוצלח עם חברת התקשורת הבינלאומית וודאפון שבו הצליחו להעביר 100 גיגה לשניה באורך גל יחיד!

צ'יפ IP במהירות טרה-ביט

ממשקי IP במהירות טרה-ביט כבר כאן

הביקוש האקספוננציאלי לקישוריות ורוחב פס בעת האחרונה דוחף את מגבלות הקיבולת של רשתות ספקי תקשורת (CSP). יותר ביקוש לסטרימינג, למחשוב-ענן, AI, IoT ו- 5G, יחד עם שינוי דפוסי תעבורת האינטרנט בקרב המשתמשים הביתיים והעסקים – כל אלו מביאים את הרשתות עד לקצה.

לוגו נוקיה
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.