שוברים שיאים בסיב אופטי

זמן קריאה: < 1 דקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצים 500 גיגה לשנייה בסיב אופטי? קבלו את ה… PCS! בשנים האחרונות שברנו בנוקיה שיאים בקצב העברת מידע על גבי לאמבדה אופטית (הכוונה לאורך גל יחיד בתוך הסיב). תחילה 100 ואז 200, ו-400 ועכשיו קבלו את השיא החדש: 500 ג'יגה ביט לשנייה.

M-net, ספק שירותי האינטרנט הגרמני בדק בהצלחה מהירות 500 גיגה ביט / שנייה בעזרת השבב האופטי המתקדם ביותר של נוקיה PSE3 המיישם טכנולוגיה חדשנית בשם Probabilistic Constellation Shaping – PCS. הבהרה למומחים הטכנולוגים שביניכם: בטכנולוגיה האופטית הקוהרנטית נהוג היה להשתמש עד כה בכל נקודות הקונסטלציה (עוצמה ופאזה) באותה הסתברות. ואילו בשיטה החדשה מיושמות הסתברויות שונות: נקודות בעלות אמפליטודה גבוהה יותר רגישות יותר לרעשים ולכן ישמשו בהסתברות נמוכה יותר לפי תנאי הערוץ. שיטה זו מאפשרת העברת אותות למרחקים ארוכים יותר ב-30%, תוך שיפור היעילות הספקטרלית של האות ועמידות רבה יותר לרעשים והפרעות.

הטכנולוגיה משלבת את ה – PSE3 עם אפנון QAM-64 שיכולים להגדיל את קיבולת הסיב בעד 65% מהמצב כיום. יש הטוענים שרכיב ה- PSE3 עשוי להביא את התמסורת הקוהרנטית של נוקיה קרוב לגבול התיאורטי העליון Shannon Limit.

עוד על הטכנולוגיה כאן.

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

לוגו נוקיה
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.