ניתוח וידאו חכם ( ולא רק לצורך אבטחה)

זמן קריאה: 2 דקות

Nokia Scene Analytics

Nokia Scene Analytics נותן מענה לאתגר שעמו מתמודדים הלקוחות וכולל בדיקה של זרמי ענק של וידאו, שמע ונתונים במטרה לזהות פעילויות חריגות – הוא עושה זאת באמצעות שילוב חכם של אלגוריתמים עם רמה מינימלית של תכנות מוקדם. התוצאה הסופית היא מודל ניתוח ספציפי מאוד, שמותאם במיוחד לסצנה.

כיוון שהמצלמות בימינו הולכות והופכות לחיישני IoT, ניתן לשלב מספר מקורות נתונים אשר מאפשרים ל-Scene Analytics לעבוד על הניתוח של הזרמים השונים. המוצר לומד בכוחות עצמו מהן “פעולות חריגות” ומקליט אך ורק את הווידאו שאותו חשוב לבדוקבנסיבות רגילות, בדיקת זרמי הווידאו לצורך זיהוי בעיות הייתה מצריכה בדיקה על ידי עובדים והמשימה הייתה הופכת לבלתי ניתנת לניהול. Scene Analytics הופך את הבלתי ניתן לניהול – למנוהל, 

וזאת על ידי הקלטה של זרמי הווידאו החריגים בלבד והעברת התראה לעובדים כאשר מזוהה בעיה. כיום ניתן להשיג מידע עמוק יותר באמצעות נתוני IoT, זיהוי אובייקטים ויכולות נוספות, אשר משלימים את התמונה והופכות את הנתונים לבעלי משמעות. 

הפלטפורמה שלנו מאפשרת התאמה אישית על ידי שילוב אלגוריתמים של נוקיה עם אלגוריתמים של הלקוחות, כדי לתת מענה לצרכים הספציפיים. לדוגמה, שילוב של אלגוריתמי קול כדי להתריע ולהקליט וידאו. ראו כיצד Room 40 הופכת את הכבישים של בלגיה לבטוחים יותר בעזרת Scene Analytics. https://www.nokia.com/about-us/news/releases/2019/03/19/room40-uses-nokias-machine-learning-powered-video-audio-and-iot-analytics-to-flag-emergencies-and-crime-at-service-stations-parking-lots-and-construction-sites/

 היכולת הזו משנה את כללי המשחק ומאפשרת לפתוח בפני הפתרון שלנו ערוצי שימוש רבים ושונים, מעבר לבטיחות ואבטחה.

קחו בחשבון את תרחישי ה-Industry 4.0 השונים שבהם ניתן להשתמש ב-Scene Analytics: חשבו על הצטברות של מלאי במחסן כיוון שקיימת תקלה באחד התהליכים לאורך הדרך. ניתן להשתמש ב-Scene Analytics לצורך זיהוי מצבור חריג. לקוחות שאלו בין היתר, כיצד ניתן להשתמש במוצר כדי להגן על בעלי חיים באמצעות חיבורו לטורבינת רוח. לדוגמה: כאשר להקת ציפורים עפה לעבר הטורבינה, Scene Analytics מזהה זאת ומתריע בפני מנהל התפעול כדי שישבית את הטורבינה. תרחישים נוספים כוללים שיפור התפעול בנמל על ידי מעקב אחר לוחיות רישוי של רכבים וסימני זיהוי של מכולות. כאשר נעשה שימוש באלגוריתמים מתאימים, ניתן להפוך את המצלמות לחיישנים רב תכליתיים – האפשרויות הן אינסופיות!

החל בהגנה על תשתית קריטית, דרך שמירה על בטיחותם של אנשים וכלה באופטימיזציה של התפעול – Scene Analytics נמצא תמיד בתהליך למידה. כיוון שהאלגוריתם חכם מספיק כדי לדעת מהם הדברים שאינם מצריכים בדיקה על ידי בני אנוש, הוא מסייע בהפחתת השימוש לרעה, מונע הטיה על ידי בני אדם ואף שומר על הפרטיות.

קבלו מידע נוסף אודות היישום של
   https://spacetimeinsight.com/scene-analytics/   Scene Analytic

לערים חכמות https://onestore.nokia.com/asset/201734 לארגוני אנרגיה https://onestore.nokia.com/asset/205791

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

סלקום ונוקיה מדגימות בהצלחה רשת סלולארית פרטית וירטואלית לארגונים

מדובר בפתרון חדשני הן בהיבט העסקי והן בהיבט הטכנולוגי, המאפשר לספק-השירות להקים רשת סלולארית פרטית וירטואלית עבור לקוחות ארגוניים. חידוש זה משלב מספר טכנולוגיות “פרוסת רשת וירטואלית”, עם “יישומי ענן קצה” והוא מתאים לרשתות 4G ו-5G גם יחד.

חלק משמעותי מהענן של נוקיה מפותח בישראל ויוצא לכל העולם

פייר-גאל שנטרו, מנהל פעילות הסלולאר של נוקיה במערב אירופה ובאגן הים התיכון, הגיע לביקור ראשון בישראל והתיישב לראיון עם ישראל דיפנס. ״להחליף דור ברשת סלולר לוקח כעשור. אנחנו מתקדמים יפה, אבל עדיין נמצאים בפתחה של המהפכה.״ מיוחד

כביש מהיר

נוקיה מרעידה את עולם התקשורת עם סיבים אופטיים לגלישה ביתית במהירות 100 ג’יגה לשניה

טכנולוגיית הסיבים האופטים הפופולרית בעולם הינה PON.בדור הראשון שלה, GPON המופעל בישראל, אפשרה טכנולוגיה זו לספק מהירות הורדה עד 1 גיגה לשניה לבתי אב. לאחרונה הכריזה נוקיה על ניסוי מוצלח עם חברת התקשורת הבינלאומית וודאפון שבו הצליחו להעביר 100 גיגה לשניה באורך גל יחיד!

צ'יפ IP במהירות טרה-ביט

ממשקי IP במהירות טרה-ביט כבר כאן

הביקוש האקספוננציאלי לקישוריות ורוחב פס בעת האחרונה דוחף את מגבלות הקיבולת של רשתות ספקי תקשורת (CSP). יותר ביקוש לסטרימינג, למחשוב-ענן, AI, IoT ו- 5G, יחד עם שינוי דפוסי תעבורת האינטרנט בקרב המשתמשים הביתיים והעסקים – כל אלו מביאים את הרשתות עד לקצה.

חלק משמעותי מהענן של נוקיה מפותח בישראל ויוצא לכל העולם

פייר-גאל שנטרו, מנהל פעילות הסלולאר של נוקיה במערב אירופה ובאגן הים התיכון, הגיע לביקור ראשון בישראל והתיישב לראיון עם ישראל דיפנס. ״להחליף דור ברשת סלולר לוקח כעשור. אנחנו מתקדמים יפה, אבל עדיין נמצאים בפתחה של המהפכה.״ מיוחד

Nokia Logo
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.