נוקיה ישראל משתתפת בפרויקט 5G-SOLUTIONS של האיחוד האירופי

זמן קריאה: < 1 דקה

השתתף בכתיבת המאמר: אודי מרגולין

נוקיה ישראל גאה להשתתף בפרויקט 5G-SOLUTIONS במסגרת קריאה ICT-19 של האיחוד האירופי לאימות יישומים שונים מתחומי התעשייה (Industry 4.0, IoT, נמל חכם, ערים חכמות, שידורי וידאו בפס ורחב ועוד) מעל רשתות 5G. מטרת הפרויקט היא לבצע ניסויים בשימוש ברשתות דור חמישי במספר ורטיקלים וכן לבדוק ישימות וכדאיות השימוש ברשתות אלו בצד הטכני (רוחב פס, ביצועי רשת וכדומה), וגם בצד העסקי (האם ניתן להרוויח יותר כסף או לחסוך כסף בשימוש ברשתות דור חמישי?).

האתגר העיקרי בפרויקט הוא חיבור של עולם התקשורת והענן לצרכנים שאינם מצויים בעולם המושגים של הענן ונדרשים להריץ את האפליקציות שלהם בסביבה שאינה מוכרת, תוך עמידה בדרישות Cloud Native והדור החמישי.

נוקיה ישראל (בהובלת הח”מ עם קבוצת הפיתוח בישראל של CBND) משתתפת בפרויקט ומובילה את המאמץ ליצירת מנגנון שינהל את הניסויים תוך חיבור מספר אתרים במדינות שונות. פתרון זה יבוסס על CBND תוך התאמתו למשימה של Cross Domain Service Orchestrator.

נוקיה ממוצבת במרכז הפרויקט ונדרשת לתאם ולחבר בין כל הגורמים, כך שבסופו של דבר כל הפתרונות יפעלו בצורה הרמונית.

בנוסף לסגמנטים אותם יש לחבר, אנו נדרשים גם לעשות אינטגרציה עם שני פרויקטים אחרים (במסגרת קריאה ICT-17) המספקים את התשתית שעליה ירוצו כל הניסויים.

משך הפרויקט 36 חודשים.

אתר הפרויקט: www.5gsolutionsproject.eu

Chief Architect & Strategist, Domain Services, Nokia Software Application Engineering – אודי מרגולין

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

Industry 4.0

מהי המהפכה התעשייתית הרביעית?

מה זה בדיוק המהפכה התעשייתית הרביעית ואיך היא באמת מהפכנית? ראשית, התעסוקה שלנו עלולה להיעלם, העיר שלנו יכולה לשנות צורתה, הטכנולוגיה תתלכד עם גופנו ומהירות הבזק של החדשנות שאנו חווים רק תלך ותתעצם.

סלקום ונוקיה מדגימות בהצלחה רשת סלולארית פרטית וירטואלית לארגונים

מדובר בפתרון חדשני הן בהיבט העסקי והן בהיבט הטכנולוגי, המאפשר לספק-השירות להקים רשת סלולארית פרטית וירטואלית עבור לקוחות ארגוניים. חידוש זה משלב מספר טכנולוגיות “פרוסת רשת וירטואלית”, עם “יישומי ענן קצה” והוא מתאים לרשתות 4G ו-5G גם יחד.

מידע הוא הנפט החדש, גם בתעשיית הטלקום

כמו נפט, מידע הוא משאב שנהיה יקר ערך רק אם הוא מופק ומזוקק כראוי. אך לעומת משאבים טבעיים וסופיים, המידע הגולמי שענקי הטכנולוגיה מעבדים באופן תמידי הוא אינסופי וגדל בקצב אקפוננציאלי.

תרשים עיר חכמה

העיר העתידית כבר לא תיראה אותו דבר

בוועידה הווירטואלית שנערכה בנובמבר האחרון השתתפו כ-2400 מאזינים מרחבי הארץ והעולם.כ חלק ממסלול “עיר ותחבורה חכמה”, הציג רונן הללי, מנהל טכנולוגיות אנטרפרייז ישראל, את הפתרונות המותאמים שמספקת החברה והביא דוגמאות מערים בארץ ובעולם.

Nokia Logo
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.