"בל לאבס" חוגגת יום הולדת 50 ליוניקס

זמן קריאה: < 1 דקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאת מעיין גולדשטיין, חוקרת במעבדות Bell Labs ישראל

הקיץ של 1969 היה אחד המשמעותיים בהיסטוריה המודרנית. האדם הראשון הלך על הירח, טיסת הקונקורד הראשונה המריאה בצרפת ופסטיבל המוסיקה וודסטוק משך יותר מ-350 אלף משתתפים.
אירוע פחות מוכר אבל חשוב מאוד התרחש גם הוא בקיץ של אותה שנה: חוקר "בל לאבס" בשם קן תומפסון יצר את מערכת ההפעלה יוניקס, שהפכה לאחת ההמצאות המשמעותיות בעולם התוכנה שאף זיכתה את תומפסון בפרס טיורינג היוקרתי. נוקיה העולמית מחזיקה בישראל את מרכז הפיתוח העולמי שלה למחשוב CLOUD וכן שלוחה של Bell Labs – אחת ממעבדות החדשנות המובילות בעולם, כמנוע לחדשנות בתחומים טכנולוגיים כמו אופטיקה, תמסורת, רדיו, תקשורת רחבת פס, אבטחת מידע, אפליקציות, נאנו-טכנולוגיה ומחשוב.

השנה יוניקס חוגגת 50 ובל לאבס אירגנו לה חגיגת יום הולדת מיוחדת במינה. להמשך קריאה: www.bell-labs.com/unix50/even

:תגיות המאמר

כתבות דומות:

מפרט Network Slicing פרוסות רשת מקצה לקצה של ETSI שוחרר לשימוש

דור 5 מציג לראשונה את רעיון פרוסות הרשת (network slicing) המאפשר לספקי התקשורת לתמוך במגוון רב של שירותים ומודלים עסקיים חדשים הפותחים את הרשת הסלולארית לפלחי תעשייה חדשים. במאמר הבא נסקור את המפתח לבנייה וניהול רשת התומכת בעשרות אלפי פרוסות רשת, המאפשר ניהול דינאמי ורווחי.

לוגו נוקיה
הרשמו לניוזלטר נוקיה ישראל וקבלו את העדכונים האחרונים ישירות למייל
    *כתובתכם לא תשומש להפצת ספאם, תוכלו להסיר עצמכם מרשימת הדיוור בכל עת.

    אתר נוקיה משתמש בעוגיות כדי להתאים את חווית המשתמש, כמו כן עשוי להיעשות שימוש בעוגיות של חברות צד שלישי. הגלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות.